Testo za pico

urssula  

član od: 25.1.2005

sporočila: 234

26. okt 2005 9:40

Jaz imam tudi podoben problem kot Elen. Vedno mi rata testo hrustljavo, jaz pa bi rada takšnega mehkega ko ugrizneš. Koliko časa pa pečete pico, na koliko stopinj, pa na kakšnem pladnju (črn, srebrn...), ali kaj namažete spodaj (jaz pečem na peki papirju). Čim več informacij od tistih, ki vam rata mehka pica!! Hvala! urssula

tjas  

član od: 15.4.2003

sporočila: 2437

26. okt 2005 9:57

Jaz dam peki papir, nič maščobe, pečem na srebrnem pekaču od pečice. Testo naredim iz 8 žlic moke (oz. najprej dam 6, prilijem radensko in malo olivnega olja in ker vedno vlijem preveč tekočine potem dodajam moko - te znese približno 2 žlici), zagnetem, dam v plastično posodo, pokrijem z najlonsko vrečko in na toplo vzhajat za kako urco (če je več, nič ne škodi, edino dobro za puhasto testo). Taka količina je za velik pekač. In to pečem približno 20 minut (ampak pogledam tudi, da je testo prave barve preden vzamem ven) pri 180 stopinjah C. tjas

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

26. okt 2005 10:55

Čao, tudi jaz za tekočino uprabim mineralno vodo, nič mleka. Vedno je superca, res! shajam ga dvakrat - prvič pregnetem, drugič pa kar v pekač z njim. Razvlečem ga tako, da ga namažem z olivnim oljem, malo ga kanim tudi v pekač, potem pa s prsti razvlečem testo po pekaču. Ja, pa začimbe dam malo že v testo, lepše diši. Pa ne smeš je predolgo peči, da ni trdo testo. Po 15 minutah z lopatico dvignem pico in pogledm, kakšne barve je, tako najbolj vem, kdaj je ravno prav. Lep pozdravček, S.

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

26. okt 2005 11:05

Jaz pa za tekocino uporabim pivo, ki pa ne sme bit iz hladilnika. V skledo dam presejeno moko, na sredino naredim luknjo, vlijem notri olje ( olivno ali navadno), dodam vzhajan kvasec, ob strani dam sol, potem pa zalivam s pivom. Vse sestavine so po obcutku. Dobro pregnetem z mikserjem, pustim malo vzhajat-ene 15 min, ce je lakota huda pa tud nic. Pecem na crnem pekacu, ki je v pecici, prej ga namazem z margarino. testo je vedno mehko in penasto, vcasih tako visoko, da moji pravjo, da se ga splaca prerezat , pa se kaksen sendvic naredit. lp, Vida vida70

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

26. okt 2005 12:39

Moj pekač je velik okrogel, 34 cm, z luknjami. Vedno dobro rata (razen, ko se moški del loti testa in ga po svoje natlači v pekač). Je črn, prevlečen s teflonom in sem ga dobila nekoč v Le clercu. ZIMA

luthien  

član od: 13.8.2005

sporočila: 145

26. okt 2005 12:50

Pri nas obožujemo mehko in debelejše testo pri pici. Testo delam podobno kot za kruh. Naredim vedno za pekač od pečice. Torej: kvas (ščepec sladkorja za kvas), olivno olje (žlico), do 4dl vode, moke pa po potrebi, sol, origano. Pustim, da vzhaja, pretresem na pekač, razpotegnem, obložim in pečem pri 200°C 25 min. luthien

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

26. okt 2005 13:14

Jaz pa nič ne kompliciram. Testo naredim po občutku. Najprej pripravim kvasec (kocko kvasa, malo sladkorja, toplo vodo in po vrh malo moke; Pustiš da začne kvas delovat, da vshaja) Pripravim moko (lahko jo presejete, tako dobite v testo več zraka in le to naj bi bilo bolj mehko) na sredini naredim luknjo v katero kasneje dam kvasec. Po robu okoli dam olje, sol. Potem zamesim testo, ki mu po potebi dodajam toplo vodo. Če želite mehlko testo morate dovolj meho zamesit. Če pa želite trše testo dodajte manj (vode,mleka) tekočine, da bo samo testo bolj trdo. Res da zgleda na začetku včasih veliko tekočine, vendar je treba dobro zamesit testo, tako da postane gladko in na občutek mehko, če želimo takšno pizzo. Testo včasih vshajam, ker pa navadno nimam časa, ker je lakota prevelika, ga z pooljanimi rokami raztegnem na pooljan pekač in po želji obložim. Pizza je kljub temu, da ne vshajam mehka in še kar naraste. Kot je že ena napisala kot kruh, če testo ne raztegnem dovolj na tanko. Pa dober tek. Lp, Rožica. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Rožica  

član od: 13.9.2004

sporočila: 958

26. okt 2005 13:32

Še nekaj kot zanimivost. VLAGA: za 1kg bele moke potrebujemo 50% vode za 1kg ržene moke potrebujemo 68% vode In še en recept z nekaj nasveti, ki sem ga dobila na enem tečaju: Mogoče bo komu pomagal. Sama raje delem talo na približno, ker ne maram tehtati. Do zdaj mi je uspevalo. 1kg moke 0,018 kg soli 0,05 kg kvasa 0,02 kg olja 0,50l vode za hrustljavost dodaš namesto vode - kislo vodo. - testo premažemo z oljem in ga pustimo počivat v hladilniku 2 uri - Testo raztegnemo, ga premažemo z paradižnikom in obložimo - pečemo pri temparaturi 250 -206 stopinj celzija ZA ENO OSEBO (1 pizzzo) POTREBUJEMO cca. 0,14 kg TESTA Zdaj pa veselo tehtat! Po moje bolj kot je zakomplicirala res ni mogla. Tako pišejo recepte baje peki, ker delajo z večjimi količinami. Veselo pretvarjajte. Zaupaj svoji osebni moci. To je vse, kar v tem skrivnostnem svetu sploh imas.

Elen  

član od: 5.9.2005

sporočila: 201

26. okt 2005 14:54

Rožica, koliko pa je 0,02 kg olja?? Pa hvala za tako natančen recept in opis. Tudji jez delam najprej kvasec. luthien, danes ali jutri poskusim po tvojem receptu. Tudi s pivo in mineralno moram enkrat poiskusiti. Moram pa priznati, ko sem nazadnje delala testo tako, da sem vse sestavine zmešala skupaj, je ratal podoben kamnu, trd. Tako da je romal naravnost v smeti. Kako mi uspe in na kakšen način, vam javim. Moram pa malo več kvasa kupit, v primeru neuspeh Elen

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8702

26. okt 2005 16:15

Testo za pico delam po občutku "od oka". Posoda je vedno ista, v tej posodi mesim vse vrste testa. No, da se vrnemo h pici: moka (pol ostre, pol mehke), ščepec soli, potrosim z malo več kot polovico vrečke suhega kvasa, naredim jamico, notri dam olje (malo tudi olivnega) in podlevam z mlačno vodo. Z vilico umesim in potem z roko. Spet pravim "od oka". Dam v posodo, pokrijem s prtičem in čez čas z rokami raztegnem na naoljenem pekaču. Testo stoji tudi 1 - 2 uri. Med tem vključim pečico na najmočnejše. Pico pečem približno 20 - 25 minut. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti